A1 Web Acenta Otomasyonu

Incoming ve Ingoing Outgoing sistemlerinde entegre tek çözüm...

Agency-1 Acenta Otomasyonu incoming, ingoing ve outgoing hizmetleri veren turizm acentaların tüm işlemlerini kapsayan bir yazılımdır. Rezervasyon, operasyon, maliyet hesapları, faturalama, borç alacak ve kasa işlemlerini yapar. Departmanlar birbirlerinin bilgilerini kullanarak hareket ederler ve birbirlerini denetlerler. Hataların minimuma indiği, bilgilerin tekrar tekrar girilmediği entegre kullanıldığı bir sistem oluşturur. Agency-1 Acenta Otomasyonu kullandığı yazılım teknolojileri ile bilgiye güvenli ve hızlı şekilde ulaşılmasını sağlar.Kullandığı dataları Microsoft Sql Server üzerinde saklar. Agency-1 Acenta Otomasyonu içerisinde bulundurduğu raporlama aracı ile kullanıcılara sistemin bulundurduğu bilgileri içeren her türlü raporu yaratabilme olanağı sağlar. Kullanıcılar sistemde hazır bulunan raporlar ile sınırlanmazlar.


Yurt içi ve Yurt dışı Tur Rezervasyonları

Yurt içi ve yurt dışı turların programları hazırlanır. Hizmetleri ve otellerin fiyatları alınarak kişi başı ve toplam maliyetlendirme yapılır. Rezervasyon sırasında toplam alış ve satış fiyatları otomatik olarak hesaplanır. Rezervasyon sırasında toplam tur kontenjanı, stop sale bilgileri kontrol edilir. Tur ekstra fiyatları; sigorta, vize, ekstra turlar vb gibi hizmetler seçilip toplam satış fiyatlarına eklenir. Müşteri bilgileri otomatik olarak arşive atılır.


Otel Rezervasyonları

Rezervasyon sırasında otel, oda ve pansiyon bilgilerine otel sözleşmelerinden ulaşılarak hata yapma olasılığı ortadan kaldırılır. Otelin stop sale kontenjan ve garanti, deadline bilgileri kontrol edilir. Satış ve alış fiyatları, acenta komisyonu, otel ekstra hizmet bedelleri otomatik olarak hesaplanır. Müşteri bilgileri otomatik olarak arşive atılır. Müşteri ödeme, kredi kartı tahsilatı tek tuşla yapılabilir. Ulaşım hizmetleri için otobüs seçme ve koltuk atama işlemleri yapılabilir. Rezervasyon fişleri, voucher ve tur kayıt sözleşmeleri bir tuşla basılır.


Kontenjan, Garanti ve Stop Sale Kontrolü

Otel Sözleşmelerine kontenjan ve garantili oda miktarları girilir ve daha sonra rezervasyon sırasında kontenjan ve garantili oda sayısına ulaşılıp ulaşılmadığı kontrol edilir. Otellerden gelen Stop Sale bilgileri kayıt altına alınır ve rezervasyon sırasında kontrol edilir. Tur kontenjanlarıda tarih ve acentaya göre belirlenir rezervasyon sırasında kontrol edilir. Uçak ve otobüs seferleri için koltuk bilgileri tanımlanarak yerleştirme yapılabilir.


Paket Tatil Organizasyonu ve Maliyetlendirme

Yurt içi ve yurt dışı turlar, incentive gruplar için organizasyon sırasında hem tur programı hemde maliyetler çıkartılabilir. Hizmet firmaları; restorant, rehber, araç vb gibi firmaların sözleşmeleri girilerek maliyetlerin hesaplanması için gerekli fiyatları oluşturulabilir. Konaklama maliyetleri için otel sözleşmelerinden maliyetler alınır. Tur programı içinde bulunan otellerin rezervasyonları, şoför, rehber rezervasyonları ve turdaki günlük tur rezervasyonları otomatik olarak oluşturulur. Otel değişiklikleri ve operasyon değişiklikleri bir tuşla kolayca yapılabilir. Her tur organizasyonun maliyetlendirmesi değiştirilebilir ve ayrı ayrı hesaplanabilir, muhasebe tarafından kontrol edilen operasyonlar değiştirilemezler.


Cari Hesap Kasa İşlemleri

Firmalar, personel, oteller ve acentalar için cari hesaplar açılabilir. Cari hesapların borç alacak ve bakiyeleri iki para biriminden hesaplanabilir. Tüm ödeme ve tahsilatlar, kredi kartı işlemleri hesaplara, kasalara işlenir. Günlük Kasa işlemleri kolaylıkla kontrol edilebilir. Banka Hesapları da kasa gibi işlenebilir. Alış ve satış faturaları sisteme işlendiği anda cari hesaplara borç ve alacak işlemleri otomatik yapılır. Vadeli ödemeler fatura bedeli, çek, senet gibi kolaylıkla kontrol edilebilir. Günlük kurlar merkez bankası sitesinden otomatik olarak alınır.


Gidiş, Dönüş ve Tur Operasyonları

Transfer ve ulaşımı acenta tarafından yapılacak yolcuların gidiş ve dönüş organizasyonları yapılabilir. Rezervasyon sırasında belirlenen alınış yeri ve otel bilgileri ile ulaşım listeleri rahatlıkla alınabilir. Belirlenen sefer ve koltuk bilgilerine göre operasyon otomatik olarak oluşturulur. Araç ve rehber seçimi yapılır. Firma, kiralık araç tipi ve yapılacak işe göre sözleşme bilgileri alınarak operasyonların araç maliyetleri bulunur. Ulaşım firmalarından gelen faturalar bu işlem ile kontrol edilerek işlenir.


Otel, Acenta, Müşteri ve Firma Faturaları

Rezervasyonlar otel alış ve satış sözleşmelerine ve aksiyonlara bakılarak fiyatlanır. Confirme edilen rezervasyonlar faturaya seçilerek aktarılır. Rezervasyonlar faturalara aktarılırken tekrar fiyatlandırılabilir diğer aksiyonlara bakılarak karşılaştırmalı fiyatları izlenebilir. Kur değerleri ve fatura vade tarihi cari hesaplardaki tanımlardan alınarak hesaplanır. Fatura bedelleri cari hesaplara borç alacak olarak atanır. Rezervasyonlar alış ve satış da sadece bir kere faturalanabilir, böylece çifte fatura işlemi engellenmiş olur. Hizmet alınan firmaların faturaları ise operasyon maliyetlendirmesine uygun olarak kontrolden geçerek işlenir. Acenta ve müşteri faturaları rezervasyondan aktarılarak bir tuşla kesilebilir.


Online Rezervasyon

Agency-1 Acenta Otomasyonu ile tamamen entegre çalışır. Şubeler ve acentalar kendilerine verilen şifre ile sisteme giriş yapabilirler. Rezervasyon girebilir, girilmiş rezervasyonlarını inceleyebilirler. Otel özelliklerini ve resimlerini görebilirler. Otel Stop Sale ve aksiyonlarını izleyebilirler. Müşteriler ise sisteme üye olarak rezervasyon yapabilirler. Rezervasyon ve ulaşım bedeli otomatik olarak hesaplanır. Toplam bedel kredi kartı ile sanal POS üzerinden tahsil edilebilir.


Esnek Raporlama

Programın içinde bulunan tüm raporların tasarımları kullanıcı tarafından değiştirilebilir. İşletmenin ihtiyaçlarına göre birçok rapor ve istatistik tasarlanabilir. Kullanıcı tasarlanan raporları menüsüne ekleyerek gerektikçe kolayca kullanabilir. Rapor alırken girmek istediği kriterleri belirleyebilir. Raporlarını HTML, Ms-Word, Ms-Excel, PDF formatlarına çevirebilir, mail olarak gönderebilir.