A1 Golf Acenta Otomasyonu

Agency-1 Golf Organizasyonu ile rezervasyonlar takip altında...

Golf Course Rezervasyonları

Golf Course tanımları ,fiyatları girilir. Sezonlara göre rack, otel müşterisi ve otel müşterisi olayanlar golfçüler için satış ve alış fiyatları oyunlara göre tanımlanabilir. Tur operatörlerine göre handling ve transfer fiyatları ayrı ayrı tanımlanabilir. Rezervasyonlar girilirken golf rezervasyonlarının fiyatları hem alış satış için hesaplanır; golf course , transfer ve handling fiyat detaylarını ayrı ayrı izlenir. Otel rezervasyonları ve golf rezervasyonları aynı anda yapılabilir. Rezervasyon fişi, voucher, proforma , fatura vb dökümanlar basılabilir, faks veya mail ile gönderilebilir, Office programlarına aktarılabilir.


Geliş , Dönüş, Golf Transfer Organizasyonu

Golf rezervasyonlarından aldığı tee time bilgilerinden otel golf course transferleri için gerekli bilgileri oluşturur. Transferi acenta tarafından yapılacak yolcuların gidiş ve dönüş organizasyonları yapılabilir. Rezervasyon sırasında belirlenen alınış yeri ve otel bilgileri ile ulaşım listeleri rahatlıkla alınabilir. Araç ve rehber seçimi yapılır. Firma , kiralık araç tipi ve yapılacak işe göre sözleşme bilgileri alınarak operasyonların araç maliyetleri bulunur. Ulaşım firmalarından gelen faturalar bu işlem ile kontrol edilerek işlenir.


Fatura Kontrol, Ödeme ve Tahsilatlar

Golf Course'lardan gelen faturaları sezon, müşterinin konaklama durumuna ve oyun tipine göre sözleşmelerden alınan fiyatlarla kontrol edebilir. Gelen otel faturaları sezon, oda, pansiyon ve konaklama bilgilerine göre otel sözleşmelerinden alınan fiyatlar ile kontrol edilir. Aksiyon şartları ve tarihlerine göre alernatif fiyatlar görüülebilir. Rezervasyonlar faturalara aktarılırken tekrar fiyatlandırılabilir diğer aksiyonlara bakılarak karşılaştırmalı fiyatları izlenebilir. Kur değerleri ve fatura vade tarihi cari hesaplardaki tanımlardan alınarak hesaplanır. Fatura bedelleri cari hesaplara borç alacak olarak atanır. Rezervasyonlar alış ve satış da sadece bir kere faturalanabilir, böylece çifte fatura işlemi engellenmiş olur. Hizmet alınan firmaların faturaları ise operasyon maliyetlendirmesine uygun olarak kontrolden geçerek işlenir. Acenta ve müşteri faturaları rezervasyondan aktarılarak bir tuşla kesilebilir.Oteller ve goolf courselara yapılması gereken ön ödemeler, vadeli ödemeler ve tur operatörlerinden yapılacak tahsilatlar raporlanabilir. Gelecek faturalar ve kesilecek faturalar listesi alınarak kdv raporları dökülebilir.


Cari Hesap Kasa İşlemleri

Yurt içi ve yurt dışı turlar , incentive gruplar için organizasyon sırasında hem tur programı hemde maliyetler çıkartılabilir. Hizmet firmaları ; restorant ,rehber, araç vb gibi firmaların sözleşmeleri girilerek maliyetlerin hesaplanması için gerekli fiyatları oluşturulabilir. Konaklama maliyetleri için otel sözleşmelerinden maliyetler alınır. Tur programı içinde bulunan otellerin rezervasyonları, şoför , rehber rezervasyonları ve turdaki günlük tur rezervasyonları otomatik olarak oluşturulur. Otel değişiklikleri ve operasyon değişiklikleri bir tuşla kolayca yapılabilir. Her tur organizasyonun maliyetlendirmesi değiştirilebilir ve ayrı ayrı hesaplanabilir, muhasebe tarafından kontrol edilen operasyonlar değiştirilemezler.


Cari Hesap Kasa İşlemleri

Firmalar, personel, oteller ve acentalar için cari hesaplar açılabilir. Cari hesapların borç alacak ve bakiyeleri iki para biriminden hesaplanabilir. Tüm ödeme ve tahsilatlar, kredi kartı işlemleri hesaplara , kasalara işlenir. Günlük Kasa işlemleri kolaylıkla kontrol edilebilir. Banka Hesapları da kasa gibi işlenebilir. Alış ve satış faturaları sisteme işlendiği anda cari hesaplara borç ve alacak işlemleri otomatik yapılır. Vadeli ödemeler fatura bedeli, çek, senet gibi kolaylıkla kontrol edilebilir. Günlük kurlar merkez bankası sitesinden otomatik olarak alınır.


Muhasebe, Entegrasyon

Tur operatörlerinden yapılan tahsilatlar, firmalar yapılan ödemeler muhasebe sistemleri entegre edilbilir. Golf oomasyonu tarafından oluşturulan alış ve satış faturaları bir daha muhasebe sisteminde yaratılmasına gerek kalmadan muhasebe sistemlerine entegre edilebilir. Elektra Ticari Set, Netsis ve Logo programlarına entegrasyon yapılabilir.Yurt içi ve yurt dışı turlar, incentive gruplar için organizasyon sırasında hem tur programı hemde maliyetler çıkartılabilir.


Web Versiyon

Agency-1 Acenta Otomasyonunun internet üzerinde çalışan yeni versiyonu çalışmaları bitmiştir. Yukarıda belirtilen tüm özelliklere sahiptir. Virüs ve saldırılardan koruma , yedekle ve bakım sorunları olmadan programınıza internet bağlantısı olan her bilgisayardan bağlanabilirsiniz. Şubeler ve alt acentalar kendilerine verilen şifre ile sisteme giriş yapabilirler.


Esnek Raporlama

Programın içinde bulunan tüm raporlar kullanıcı tarafından değiştirlebilir. İşletmenin ihtiyaçlarına göre birçok rapor ve istatistik tasarlanabilir. Kullanıcı tasarlanan raporları menüsüne ekleyerek gerektikçe kolayca kullanabilir. Rapor alırken girmek istediği kriterleri belirleyebilir. Raporlarını HTML, Ms-Word, Ms-Excel, PDF formatlarına çevirebilir, mail olarak gönderebilir.